קירות ירוקים

קירות ירוקים הם מבנים מודולריים נוחים להתקנה המשמשים ליצירת סביבה ירוקה. הם מאפשרים מגוון פתרונות סביבתיים ודקורטיביים בכל מקום שבו ניתן להתקינם, אם על קירות חוץ או פנים של מבנים ובעצם על כל מבנה ורטיקאלי (אנכי). עם זאת, האפקט הרב ביותר מושג מהתקנתם על הקיר: קירות ירוקים בחלל הפנים מאפשרים ליצור סביבה ממוזגת ומבודדת. התקנתם על קיר חיצוני מספקת פתרונות דקורטיביים ומשפרת את איכות הסביבה.

 

קירות ירוקים – למה זה משמש?

 

קירות ירוקים הם דרך שונה וחדשנית לעיצוב הסביבה וניתן להשתמש בהם למגוון מטרות, החל משמירת איכות הסביבה ועד לרעיונות לשיווק חברות ולמיתוגן. הם מהווים פתרון מצוין לחסכון בקרקע בסביבה אורבנית בה נחוצות ריאות ירוקות, מוסיפים לעיצוב הסביבה וליצירת אווירה נעימה וייחודית ומשתלבים עם אלמנטים דקורטיביים נוספים:

 

  • יצירת סביבה אקולוגית – קירות ירוקים מהווים מעין "ריאות ירוקות" קטנות ותורמים לאיכות הסביבה מכיוון שהם סופחים רעלנים ופולטים חמצן המעשיר את האוויר. הם מאפשרים ליצור סביבה ירוקה גם באזורים עירוניים צפופים, תוך חיסכון במים וללא שימוש בשטחי קרקע.
  • עיצוב ארכיטקטוני – שילוב קירות ירוקים בתכנון ובעיצוב ארכיטקטוני של מבנים מעניק מגוון אפשרויות לפיתוח חזותי וסביבתי. הקירות מאפשרים לשנות כליל חזות של קירות חיצוניים ולעצב מחדש חללי פנים של מבנים. על ידי בחירת סוג הצמחייה ניתן ליצור מגוון עיצובים מודולריים.
  • תדמית ארגון – קירות ירוקים מעטרים משרדים וחברות המעוניינים להעניק חזות מרשימה לחלל הפנים ולהעביר מסר של חדשנות ושל מקוריות. בנוסף, מאחר שקירות ירוקים ניתן להתאים באופן מודולרי, הם מעניקים ערך מוסף לתדמית השיווקית כשהם מעוצבים במבנה של לוגו החברה.
  • אווירה במקומות עבודה – הקירות הירוקים משרים אווירה נעימה ומיוחדת בחללי פנים. יתרונותיהם מאפשרים ליצור סביבת עבודה נעימה וירוקה גם במקומות עבודה כגון בניינים ומשרדים.

 

איך בוחרים צמחייה לקירות ירוקים?

 

מאחר שקירות ירוקים הם מבנים מודולריים המאפשרים שתילה במצע אדמה מינימלי או כשתילה הידרופונית, עם מינימום טיפול שוטף, ניתן לגדל סוגי צמחייה מגוונים במקומות שבאופן טבעי לא היה ניתן לגדלה: על קירות פנים ובאזורים שבהם הקרקע אינה מאפשרת צמיחה. הטיפול בקירות הירוקים קל ונוח, וניתן לשמור עליהם ירוקים ורעננים עם מערכת השקייה נוחה להפעלה ללא צורך בתחזוקה מורכבת. קירות כאלה תוכלו למצוא באתר פיקסל גרדן, ולהתאים לכם קירות בהתאמה מלאה לרצונותיכם.

 

יש לבחור את הצמחייה המתאימה מבחינת התפתחותה לשתילה על קירות ירוקים ולהתאימה למיקום הקירות – אם זה קיר חוץ הפונה לשמש או שמא קירות פנים בסביבה ממוזגת. המבנה המודולארי של הקיר מאפשר לבצע שינויים בצמחייה בכל עת שבוחרים בכך ובשיטה זו ניתן לגדל שלל סוגי צמחיה: צמחים משתרעים, צמחים ירוקי עד ופרחים חד-שנתיים. קיים מגוון גדול של צמחים המתאימים לגידול בקירות ירוקים, ומתוכם ניתן לבחור את סוג הצמחייה המתאימה למטרה ולאווירת המקום, ובהתאם לבחור בסוג הצמחים המתאימים, אם צמחייה ירוקת עד, שיחים קטנים או פרחים צבעוניים.