קיר ירוק

קיר ירוק מאפשר לעצב את הסביבה מחדש, להוסיף רעננות ירוקה לחללי פנים של מבנים, מספק פתרונות לעיצוב קירות חיצוניים עם צמחייה טבעית שאינה זקוקה לטיפול רב ופתרונות לאיכות הסביבה גם באזורים שבהם  אין קרקע המתאימה לגידול צמחייה.

 

למי מיועד קיר ירוק?

 

המערכת המודולרית היא רעיון חדשני, ומכיוון שכך – רכישתה יקרה יחסית. למי זה מיועד? כיום קירות אלה מיועדים למי שמעוניינים להשקיע בפתרונות סביבתיים, לעצב את פנים חלל הפנים או לעצב את מקום הארגון ולמתג אותו. קירות אלה מוסיפים לאיכות האוויר על ידי פליטת חמצן, ובכך הם הופכים לחלק חיוני של שיפור איכות הסביבה.

 

כיום, כאשר קיים צורך ביצירת סביבה ירוקה תוך חיסכון במים ובקרקע, קיר ירוק הוא רעיון חדשני ויעיל ליצירת "ריאה ירוקה" בכל מקום שבו ניתן להתקינו, אם על קירות חיצוניים של בתים ושל בניינים או על כל מבנה אנכי. הוא מאפשר גידול חסכוני של הצמחייה שנדרשת לה כמות מזערית של קרקע (אם בכלל), וחסכון במים באמצעות מערכת טפטפות המאפשרת השקייה מבוקרת של הקיר. ניתן למצוא שפע פתרונות להקמת קיר ירוק באתר פיקסל גרדן.

 

עיצוב קירות חוץ

 

הקיר הירוק מתאים במיוחד לעיצוב קירות חוץ. היתרון על פני צמחייה טבעית הוא באופן המבוקר שבו ניתן לגדל את הצמחייה, וכן באפשרות לגדלה במקומות שבהם הקרקע אינה מתאימה לגידול צמחייה טבעית. אפשר להתקין קיר ירוק על כניסות לבניינים ולבתים כתחליף לצמחים מטפסים, ותוך זמן קצר מתכסה קיר הבניין בעלווה ירוקה ומרהיבה, הצומחת באופן מבוקר וחסכוני. ניתן גם לכסות בתים ומבני גינה עם קירות פורחים בשלל פרחים צבעוניים. כאשר מתקינים קיר ירוק בחלק החיצוני של המבנה, יש לשלב את הצמחייה המתאימה לתאורה הטבעית במקום, על מנת לאפשר לצמחי הקיר לגדול בסביבה המתאימה להתפתחותם.

 

קיר ירוק לחלל פנים

 

קיר ירוק משתלב במגוון אופנים בקירות פנים – אם ככיסוי של הקיר כולו או כפינה ירוקה. ניתן למקם את הקיר בבית או במשרד, במסדרון, בחדר או באולם. מאחר שזהו מבנה מודולרי, ניתן להחליף את הצמחייה בכל עת. כאשר מתקינים קירות ירוקים בחללי פנים, יש לוודא את התאמת הצמחייה לטמפרטורה במקום ולתאורה. ניתן לתת ליצירתיות להשתולל, ולשלב את הקיר הירוק באלמנטים דקורטיביים נוספים כגון משחקי תאורה או בשילוב מבני מים, כגון בריכות ומזרקות. באופן הזה ניתן ליצור אי ירוק ומדהים בקומת בניין או בתוך משרדי חברות.

 

יתרונות הקיר הירוק

 

  • יצירת תדמית ומיתוג – קיר ירוק משדר אווירה יוקרתית ומשמש חברות וארגונים המעוניינים למתג את עצמם באופן ייחודי וקריאטיבי. ניתן למקם את הקיר ולעצבו בשילוב מגוון רעיונות מודולריים, ואפילו לעצב אותו בתבנית של לוגו הארגון.

 

  • סביבת עבודה ירוקה – קיר ירוק הוא תוספת מרעננת וירוקה לכל סביבת עבודה. הוא מוסיף אווירה רעננה לארגונים המנהלים ארכיונים ולגופים העוסקים בתחומי ניהול ופיננסיים, ותורם לסביבת העבודה בארגונים שבהם הדגש הוא על יצירת אווירה חיובית בתוך הארגון.